Różne typy lokat

Ostatnio na polskim rynku bankowym można zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się lokaty mające przeróżne właściwości. Można się spotkać z lokatami w których oprocentowanie wzrasta wraz z kolejnym miesiącem czy też lokatami tego typu, że określona część kapitału podlega określonemu oprocentowaniu. W niedawnym czasie na rynek polski została wprowadzona tak zwana lokata dubeltowa. Polega ona na tym, że część pieniędzy jest zainwestowana na lokacie trzy miesięcznej a część na lokacie na okres pół roku. Nie jest więc trudno wywnioskować, że taka lokata nie jest opłacalna, ponieważ zyski z niej są minimalne. Przenaczona jest dla ludzi, chcących po prostu w bezpiecznym miejscu ulokować swoje pieniądze i nie nastawiają się na osiąganie wielkich zysków. Obecnie na lokatach da się przyzwoicie zarobić, jeżeli będziemy konsekwentni i poczekamy do wygaśnięcia lokaty. Wtedy to osiągniemy najlepsze oprocentowanie. Tak więc dużo lepszym rozwiązaniem są tradycyjne lokaty bankowe. Lokaty dubeltowe są raczej małą pułapką mającą na celu przyciągnięcie i zatrzymanie klientów w danym banku na dłuższy okres czasu i osiąganiu na nich zysków.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Kim jest daytrader?

  • Skąd wziąć pieniądze na własne zachcianki, gdy pensja jest niska.

    Każdy człowiek ma różnego typu potrzeby, które nie ograniczają się wyłącznie do potrzeb fizjologicznych. Człowiek potrzebuje rozrywki, czasami alkoholu, lub innych rzeczy, które uprzyjemnią mu życie. Oczywiście wszystko kosztuje, a przy bardzo niskiej pensji wydaje się nam, że nigdzie nie znajdziemy pieniędzy. Jest ot oczywiście bardzo blednę przekonanie. Przecież można naprawdę na wiele sposobów oszczędzić …Read More »
  • Skuteczne i dobre finansowanie swoje firmy

    Dzięki zastosowaniu różnych rynkowych rozwiązań, można w prosty sposób finansować swoje przedsiębiorstwo. Istnieje wiele metod, które są oferowane przez dużą liczbę instytucji finansowych. Bardzo popularne są kredyty, które są często zaciągane w celach inwestycyjnych. Jeśli jednak ciąży nad Tobą strach przed braniem kredytów, to innym zamiennym rozwiązaniem może być na przykład leasing. Leasing jest również …Read More »