Specyfikacja i przeznaczenie kredytów długoterminowych

Wśród różnego rodzaju kredytów bankowych wskazać należy na kredyty długoterminowe. Jest to grupa kredytów, która wyodrębniona została według kryterium czasu spłaty kredytu. Obok jednak kredytów długoterminowych wskazać należy na kredyty krótkoterminowe, które są przeciwieństwem długoterminowych. Pomiędzy tymi dwiema grupami kredytów występują również kredyty średnioterminowe. Każdy z tych kredytów cechuje się zupełnie innymi właściwościami. I nie chodzi tu tylko o czas spłaty kredytu, który jest różny dla tych rodzajów, ale i o inne właściwości, które wskazują, że mamy do czynienia z różnymi kredytami. Jeśli zatem chodzi o te różnice, to zacznijmy od czasu. Kredyt krótkoterminowy udzielany jest na okres do 1 roku. Kredyt średnioterminowy udzielany jest przez banki na czas od roku do pięciu lat. Rozpatrywany zaś przez nas kredyt długoterminowy udzielany jest na okres powyżej pięciu lat. Może to być czas lat dziesięciu, ale też może to być okres trzydziestu lat. Czas jednak to nie jedyny wyróżnik kredytu długoterminowego.
Inną różnicą jest fakt zasadniczego przeznaczenia kredytu długoterminowego. Przeznaczenie to bowiem jest dość specyficzne, gdyż zakłada ono właśnie długo okres kredytowania. Na co zatem może być przeznaczony kredyt długoterminowy?
Ogólnie można stwierdzić, że kredyt długoterminowy jest przeznaczony na cele inwestycyjne. Nie może on być przeznaczony na cele konsumpcyjne, gdyż jego kwota jest zbyt duża. Przeznaczenie to musi zatem mieć charakter inwestycyjny. Można zatem kredyt długoterminowy przeznaczyć na budowę różnego rodzaju nieruchomości, jak dom czy budynki związane z działalnością przedsiębiorstwa, ale kredyt ten może być przeznaczony na zakup takich nieruchomości.
Jeść kredyt długoterminowy jest udzielany na cele inwestycyjne, to nie dziwi, że również wysokość tego kredytu jest inna. Wysokość ta bowiem jest znacznie większa, aniżeli przy innych typach kredytów.
Wskazać jeszcze warto na jedną cechę, która przynależy do kredytów długoterminowych. Cecha ta związana jest z zabezpieczeniem spłaty zaciąganego kredytu. Bani bowiem przy kredytach długoterminowych żądają zazwyczaj zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Aranżacja kuchni – jak ożywić wnętrze?

    Projekty kuchni bardzo często skupiają się przede wszystkim na zapewnieniu w tym pomieszczeniu funkcjonalności. Oczywiście aranżacja kuchni zgodnie z zasadami ergonomii jest ważna ze względu na wygodę użytkowania pomieszczenia. Przemyślane rozmieszczenie poszczególnych sprzętów AGD czy szafek do przechowywania oraz dobrze dobrane oświetlenie kuchni zapewniają wygodę podczas gotowania. Warto jednak pamiętać, że w kuchni spędzamy w …Read More »
  • Skąd wziąć pieniądze na codzienne potrzeby?

    Niejednokrotnie mamy problemy finansowe. Ciężko jest rozplanować swoje finanse w sytuacjach kryzysowych, które wymagają nakładu dodatkowych pieniędzy. Pewnym ułatwieniem może być prowadzenie w sposób stały, pewnych modeli oszczędzania we własnym budżecie domowym. Niej est to naprawdę trudne, wystarczy posiedzieć chwilę z kalkulatorem i oszacować, które nasze wydatki są zupełnie niepotrzebne! Naprawdę, oszczędzanie potrafi dać wiele …Read More »
  • Ubezpieczenie od kradzieży telefonu

    Każdy użytkownik telefonu może paść ofiarą złodzieja. Dotyczy to zwłaszcza użytkowników, którzy posiadają drogie telefony, mogące stać się łakomym kąskiem dla złodziei. Kradzież telefonu jest obecnie dość powszechną formą utraty naszego narzędzia komunikacyjnego. Jest kilka możliwości na wyjście w miarę cało z takiej sytuacji. Przede wszystkim można ubezpieczyć nasze urządzenie. W sytuacji, gdy spotka nas …Read More »