Ubezpieczenie zdrowia i samochodu

Nad każdym właścicielem jakiegoś dobra, wisi klątwa kradzieży. Oczywiście może się zdarzyć, że nic takiego nigdy nam się nie przydarzy. Nie ulegniemy wypadkowi, nie doznamy uszczerbku na zdrowiu, nie będziemy musieli spędzać długich dni lub co gorsza tygodni w szpitalu. Być może nasz samochód od dnia zakupu do złomowania nie będzie miał jednej rysy. Jednak ubezpieczenie zdrowotne nas samych oraz opłata za bezpieczeństwo naszego czworo kołowego sprzętu jeżdżącego to już niemal przymus. W sprawie swojego ciała i duszy nikt nie ma wątpliwości, ze wszystko się może zdarzyć i ze powinniśmy być przygotowani na każda okoliczność, jednak co do samochodu, sprawa nie jest już tak oczywista. Wiele firm oferuje nam w miarę korzystne rozwiązania ubezpieczeniowe, od wypadków, zniszczeń i co tylko sobie wymyślimy. Im więcej usług, tym więcej trzeba płacić, tak samo dzieje się w przypadku wypadku. Kiedy nie popiszemy się fantazja a nasze auto dozna z naszej winy kontuzji to automatycznie wszelki składki ubezpieczeniowe Ida w górę, a nasze zniżki w oka mgnieniu znikają. Jeśli jesteśmy bardzo ostrożni, teoretycznie nie potrzeba nam ubezpieczenia, ale to nic bardziej mylnego. Przecież wypadek może być spowodowany z wyłączeniem naszej winy. Jest w nas niesmak, przy płaceniu niebotycznych sum pieniężnych, jednak strach i rozsądek podpowiada, aby ubezpieczyć wszystko co może przynieść nasz szkody lub poszkodować nas samych. Jest to interes jak każdy inny, nie dziwmy się więc, że firmy ubezpieczeniowe chcą na nas zarobić.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Czym jest zdolność kredytowa?

    Jednym z pojęć nieodłącznie związanych z branżą finansową jest tak zwana zdolność kredytowa. Definicja tego zjawiska pojawia się głównie w kontekście zabiegania o kredyty a w niektórych przypadkach i o pożyczki (szczególnie te na większą kwotę). Najkrócej i najszybciej można opisać ją jako zdolność do spłacania aktualnych i kolejnych zobowiązań finansowych. Zdolność kredytowa wyliczana jest …Read More »
  • Jak skutecznie odkładać na emeryturę?

    Odkładanie pieniędzy na emeryturę jest w zasadzie zmartwieniem każdego pracującego i to niezależnie od wieku. Ciężko jest jednak mówić przy współczesnym systemie o jakimkolwiek odkładaniu, gdyż ZUS jest to dziura bez dna, do której wpadają miliony złotych rocznie. Oczywiście, ZUS generuje też olbrzymie koszty, które są pokrywane ze środków wpłaconych do tej „wspólnej kasy”. Jest …Read More »
  • Sposob na oszczędzanie pieniędzy w banku

    Banki są instytucjami, które z jednej strony oferują ludności i przedsiębiorstwom szeroką gamę kredytów, ale z drugiej strony nie można zapominać o depozytowej funkcji banków. Na czym ta funkcja polega i jakie korzyści mogą dzięki niej osiągnąć klienci banków? O ile funkcja kredytowa banków nie budzi żadnych kłopotów z jej wyjaśnieniem i określeniem, o tyle …Read More »