Ubezpieczenie zdrowia i samochodu

Nad każdym właścicielem jakiegoś dobra, wisi klątwa kradzieży. Oczywiście może się zdarzyć, że nic takiego nigdy nam się nie przydarzy. Nie ulegniemy wypadkowi, nie doznamy uszczerbku na zdrowiu, nie będziemy musieli spędzać długich dni lub co gorsza tygodni w szpitalu. Być może nasz samochód od dnia zakupu do złomowania nie będzie miał jednej rysy. Jednak ubezpieczenie zdrowotne nas samych oraz opłata za bezpieczeństwo naszego czworo kołowego sprzętu jeżdżącego to już niemal przymus. W sprawie swojego ciała i duszy nikt nie ma wątpliwości, ze wszystko się może zdarzyć i ze powinniśmy być przygotowani na każda okoliczność, jednak co do samochodu, sprawa nie jest już tak oczywista. Wiele firm oferuje nam w miarę korzystne rozwiązania ubezpieczeniowe, od wypadków, zniszczeń i co tylko sobie wymyślimy. Im więcej usług, tym więcej trzeba płacić, tak samo dzieje się w przypadku wypadku. Kiedy nie popiszemy się fantazja a nasze auto dozna z naszej winy kontuzji to automatycznie wszelki składki ubezpieczeniowe Ida w górę, a nasze zniżki w oka mgnieniu znikają. Jeśli jesteśmy bardzo ostrożni, teoretycznie nie potrzeba nam ubezpieczenia, ale to nic bardziej mylnego. Przecież wypadek może być spowodowany z wyłączeniem naszej winy. Jest w nas niesmak, przy płaceniu niebotycznych sum pieniężnych, jednak strach i rozsądek podpowiada, aby ubezpieczyć wszystko co może przynieść nasz szkody lub poszkodować nas samych. Jest to interes jak każdy inny, nie dziwmy się więc, że firmy ubezpieczeniowe chcą na nas zarobić.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Przed emeryturą

    Zamartwianie się nie jest dobre, jednak są sprawy o których trzeba myśleć dostatecznie wcześnie. Do takich rzeczy należy nasza emerytura, o którą warto mieć na uwadze już od chwili podjęcia pierwszej pracy. To nie są żarty, szczególnie jeśli chcemy żyć spokojnie i dostatnio w jesieni naszego życia. Nie jest to takie proste jakby się wydawało. …Read More »
  • Naprawa pralek i zmywarek Wrocław

    Urządzenia typu AGD niewątpliwie należą do najpopularniejszych sprzętów znajdujących się w wielu gospodarstwach domowych. Posiadanie takiego sprzętu jest niezbędnym standardem w każdym domu którego domownicy stawiają na zadbanie o odpowiednią czystość. Urządzenia takie znacznie poprawiają efektywność wykonywanych obowiązków domowych i przede wszystkim pozwalają domownikom na zaoszczędzenie ich cennego czasu. Sprzęty takie jak zmywarka i pralka …Read More »
  • Ubezpieczenie od kradzieży telefonu

    Każdy użytkownik telefonu może paść ofiarą złodzieja. Dotyczy to zwłaszcza użytkowników, którzy posiadają drogie telefony, mogące stać się łakomym kąskiem dla złodziei. Kradzież telefonu jest obecnie dość powszechną formą utraty naszego narzędzia komunikacyjnego. Jest kilka możliwości na wyjście w miarę cało z takiej sytuacji. Przede wszystkim można ubezpieczyć nasze urządzenie. W sytuacji, gdy spotka nas …Read More »