Ubezpieczenie zdrowia i samochodu

Nad każdym właścicielem jakiegoś dobra, wisi klątwa kradzieży. Oczywiście może się zdarzyć, że nic takiego nigdy nam się nie przydarzy. Nie ulegniemy wypadkowi, nie doznamy uszczerbku na zdrowiu, nie będziemy musieli spędzać długich dni lub co gorsza tygodni w szpitalu. Być może nasz samochód od dnia zakupu do złomowania nie będzie miał jednej rysy. Jednak ubezpieczenie zdrowotne nas samych oraz opłata za bezpieczeństwo naszego czworo kołowego sprzętu jeżdżącego to już niemal przymus. W sprawie swojego ciała i duszy nikt nie ma wątpliwości, ze wszystko się może zdarzyć i ze powinniśmy być przygotowani na każda okoliczność, jednak co do samochodu, sprawa nie jest już tak oczywista. Wiele firm oferuje nam w miarę korzystne rozwiązania ubezpieczeniowe, od wypadków, zniszczeń i co tylko sobie wymyślimy. Im więcej usług, tym więcej trzeba płacić, tak samo dzieje się w przypadku wypadku. Kiedy nie popiszemy się fantazja a nasze auto dozna z naszej winy kontuzji to automatycznie wszelki składki ubezpieczeniowe Ida w górę, a nasze zniżki w oka mgnieniu znikają. Jeśli jesteśmy bardzo ostrożni, teoretycznie nie potrzeba nam ubezpieczenia, ale to nic bardziej mylnego. Przecież wypadek może być spowodowany z wyłączeniem naszej winy. Jest w nas niesmak, przy płaceniu niebotycznych sum pieniężnych, jednak strach i rozsądek podpowiada, aby ubezpieczyć wszystko co może przynieść nasz szkody lub poszkodować nas samych. Jest to interes jak każdy inny, nie dziwmy się więc, że firmy ubezpieczeniowe chcą na nas zarobić.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Zdobywanie pieniędzy na prowadzenie biznesu

    Żeby zdobyć potrzebne środki na przewodzenie biznesu należy przede wszystkim opracować plan inwestycyjny. Nie powinniśmy się zapożyczać na bieżące potrzeby, gdyż niesie to ze sobą zbyt wiele zagrożeń. Najlepiej jest po prostu skorzystać z pomocy odpowiedniego biura, które dokona ewaluacji ryzyka, a także możliwej stopy zwrotu inwestycji. Jest wiele metod na pozyskanie kapitału, jedną z …Read More »
  • Kim jest daytrader?

  • Prowadzenie finansów swojego gospodarstwa domowego

    Nasze gospodarstwo domowe wymaga bardzo często dużych pieniędzy na utrzymanie. Skąd je wziąć ? Oczywiście naturalnym źródłem pieniędzy jest działalność zarobkowa, jednak to nie wszystko. Cała nasza polityka finansowa powinna się przede wszystkim opierać na oszczędzaniu. W tej chwili na całym świecie istnieje plaga kredytowa, ludzie nie mają żadnych oszczędności, jednak zobowiązanie kredytowe są naprawdę …Read More »