Kredyty we frankach i co dalej?

W ostatnich latach dużo mówi się o problemach tak zwanych „frankowiczów”, a więc osób, które wzięły lata temu kredyty we frankach, a dziś cierpią z tego powodu na bardzo poważne problemy finansowe. Z czego to wszystko wynika? Jak do tej sytuacji doszło i co można dzisiaj zrobić, by sobie ulżyć? Oto kilka informacji na ten jakże ważny dla wielu Polaków temat związany z finansami.

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, o co w ogóle chodzi z problemami z frankami. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Są osoby, które wzięły kredyty we frankach szwajcarskich – najczęściej o charakterze hipotecznym, na przykład na zakup mieszkania. Kilka lat temu wiązało się z tym sporo profitów – przede wszystkim zaś, szansa na realne obniżenie miesięcznego zobowiązania w porównaniu z kredytem branym w złotówkach. Później jednak przyszedł kryzys finansowy, który rozlał się, mówiąc kolokwialnie na całą Europę, a wraz z nim bardzo wysoka inflacja jak chodzi o franki właśnie. Kurs podskoczył i zaczęły się problemy.
I co dalej z tymi problemami, chciałoby się zapytać. Dziś nie ma jednej jasnej drogi wyjścia, ponieważ, nie da się ukryć, banki nie są w stanie nagle zmienić wszystkim sowim klientom warunków. Można jednak z całą pewnością z bankiem negocjować, próbować kredyt rozłożyć na więcej rat, lub też, jeśli to możliwe, spróbować go przewalutować z powrotem na złotówki, gdyż to również opłacalna rzecz. Jak zatem widać, możliwych do wybrania opcji jest wiele i każdy znajdzie tę najbardziej odpowiednia dla siebie. Trzeba tylko odpowiednio poszukać, by uzyskać odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Plusy i minusy posiadania konta avista

    Konto oszczędnościowo-rozliczeniowe avista jest kontem, na którym zgromadzone środki są postawione do dyspozycji klienta w każdej chwili. Nie mamy tu do czynienia, jak w przypadku lokat terminowych, z koniecznością odczekania do końca umowy o lokatę, aby móc bez konsekwencji skorzystać z naszych pieniędzy. Dodatkowo rachunki avista bardzo często oznaczają nic innego, jak konto internetowe, co …Read More »
  • Aranżacja kuchni – jak ożywić wnętrze?

    Projekty kuchni bardzo często skupiają się przede wszystkim na zapewnieniu w tym pomieszczeniu funkcjonalności. Oczywiście aranżacja kuchni zgodnie z zasadami ergonomii jest ważna ze względu na wygodę użytkowania pomieszczenia. Przemyślane rozmieszczenie poszczególnych sprzętów AGD czy szafek do przechowywania oraz dobrze dobrane oświetlenie kuchni zapewniają wygodę podczas gotowania. Warto jednak pamiętać, że w kuchni spędzamy w …Read More »
  • Finansowanie swojej firmy.. jak to zrobić?

    Można skorzystać z wielu wariantów finansowania rozwoju swojego przedsiębiorstwa. Bardzo popularną metodą są Fundusze Europejskie, które są rozdzielane jednak w sposób skrajnie nieodpowiedzialny. Dodatkowo ich celowości wykorzystania naprawdę budzą szereg zastrzeżeń. Korzystanie z funduszy Europejskich jest propagowane jako idealny sposób na finansowanie swojego przedsiębiorstwa. Dotacje, których nie trzeba zwracać, ograniczona odpowiedzialność i pieniądze, które pochodzą …Read More »