Kredyty we frankach i co dalej?

W ostatnich latach dużo mówi się o problemach tak zwanych „frankowiczów”, a więc osób, które wzięły lata temu kredyty we frankach, a dziś cierpią z tego powodu na bardzo poważne problemy finansowe. Z czego to wszystko wynika? Jak do tej sytuacji doszło i co można dzisiaj zrobić, by sobie ulżyć? Oto kilka informacji na ten jakże ważny dla wielu Polaków temat związany z finansami.

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, o co w ogóle chodzi z problemami z frankami. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Są osoby, które wzięły kredyty we frankach szwajcarskich – najczęściej o charakterze hipotecznym, na przykład na zakup mieszkania. Kilka lat temu wiązało się z tym sporo profitów – przede wszystkim zaś, szansa na realne obniżenie miesięcznego zobowiązania w porównaniu z kredytem branym w złotówkach. Później jednak przyszedł kryzys finansowy, który rozlał się, mówiąc kolokwialnie na całą Europę, a wraz z nim bardzo wysoka inflacja jak chodzi o franki właśnie. Kurs podskoczył i zaczęły się problemy.
I co dalej z tymi problemami, chciałoby się zapytać. Dziś nie ma jednej jasnej drogi wyjścia, ponieważ, nie da się ukryć, banki nie są w stanie nagle zmienić wszystkim sowim klientom warunków. Można jednak z całą pewnością z bankiem negocjować, próbować kredyt rozłożyć na więcej rat, lub też, jeśli to możliwe, spróbować go przewalutować z powrotem na złotówki, gdyż to również opłacalna rzecz. Jak zatem widać, możliwych do wybrania opcji jest wiele i każdy znajdzie tę najbardziej odpowiednia dla siebie. Trzeba tylko odpowiednio poszukać, by uzyskać odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Pieniądze znikające z naszych kont- emerytura.

    Fundusze emerytalne to prawdziwy rozbój w biały dzień, tyczy się to szczególnie naszego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który miał być gwarantem pewnej emerytury. Cóż, system argentyński w oparciu o który funkcjonuje jest bardzo nieskuteczny i w olbrzymim stopniu niesprawiedliwy. Ludzie jednak tego nie dostrzegają, wolą bez zastanowienia dalej zgadzać się na to złodziejstwo, jakim ZUS niewątpliwie …Read More »
  • Kredyty dla małych firm – jak wybrać?

    Kredyt to nierzadko jedyna szansa dla przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać prowadzoną przez siebie działalność, ale nie mają odpowiednich funduszy na nowe inwestycje, a czasem nawet na utrzymanie płynności finansowej. Obecnie oferta banków skierowana do małych firm jest bardzo duża, stąd też ich właściciele mogą uzyskać dofinansowanie na wiele celów.Read More »
  • Specyfikacja kredytu konsolidacyjnego

    Wielu z nas ma pozaciągane kredyty konsumpcyjne. Wielu też spośród nas posiada pewne kłopoty w ich spłacaniu. Nie starcza nam bowiem z domowego budżetu na spłatę tych kredytów, co sprawia, że możemy popaść w tak zwaną pułapkę kredytową. Jest to dla nas zgubne zjawisko, gdyż sprawia, że zaciągamy kredyty na spłatę kolejnych kredytów. W końcu …Read More »