Kredyty we frankach i co dalej?

W ostatnich latach dużo mówi się o problemach tak zwanych „frankowiczów”, a więc osób, które wzięły lata temu kredyty we frankach, a dziś cierpią z tego powodu na bardzo poważne problemy finansowe. Z czego to wszystko wynika? Jak do tej sytuacji doszło i co można dzisiaj zrobić, by sobie ulżyć? Oto kilka informacji na ten jakże ważny dla wielu Polaków temat związany z finansami.

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, o co w ogóle chodzi z problemami z frankami. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Są osoby, które wzięły kredyty we frankach szwajcarskich – najczęściej o charakterze hipotecznym, na przykład na zakup mieszkania. Kilka lat temu wiązało się z tym sporo profitów – przede wszystkim zaś, szansa na realne obniżenie miesięcznego zobowiązania w porównaniu z kredytem branym w złotówkach. Później jednak przyszedł kryzys finansowy, który rozlał się, mówiąc kolokwialnie na całą Europę, a wraz z nim bardzo wysoka inflacja jak chodzi o franki właśnie. Kurs podskoczył i zaczęły się problemy.
I co dalej z tymi problemami, chciałoby się zapytać. Dziś nie ma jednej jasnej drogi wyjścia, ponieważ, nie da się ukryć, banki nie są w stanie nagle zmienić wszystkim sowim klientom warunków. Można jednak z całą pewnością z bankiem negocjować, próbować kredyt rozłożyć na więcej rat, lub też, jeśli to możliwe, spróbować go przewalutować z powrotem na złotówki, gdyż to również opłacalna rzecz. Jak zatem widać, możliwych do wybrania opcji jest wiele i każdy znajdzie tę najbardziej odpowiednia dla siebie. Trzeba tylko odpowiednio poszukać, by uzyskać odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Finansowanie swojej firmy.. jak to zrobić?

    Można skorzystać z wielu wariantów finansowania rozwoju swojego przedsiębiorstwa. Bardzo popularną metodą są Fundusze Europejskie, które są rozdzielane jednak w sposób skrajnie nieodpowiedzialny. Dodatkowo ich celowości wykorzystania naprawdę budzą szereg zastrzeżeń. Korzystanie z funduszy Europejskich jest propagowane jako idealny sposób na finansowanie swojego przedsiębiorstwa. Dotacje, których nie trzeba zwracać, ograniczona odpowiedzialność i pieniądze, które pochodzą …Read More »
  • Amerykanie być może kupią nasze jabłka

    Ambasador Polski działający w USA po raz pierwszy rozważyli możliwość otwarcia nowego rynku w swoim kraju. Przedmiotem sprzedaży mogły, by być polskie jabłka. Ambasador ten zaznaczył jednak, że lokalni producenci mogą wnosić sprzeciw i dlatego też nasz kraj musiałby spełnić wiele warunków i wymogów, które obowiązują w USA w strefie bezpieczeństwa żywności. Dla Polski jest …Read More »
  • Plusy i minusy posiadania konta avista

    Konto oszczędnościowo-rozliczeniowe avista jest kontem, na którym zgromadzone środki są postawione do dyspozycji klienta w każdej chwili. Nie mamy tu do czynienia, jak w przypadku lokat terminowych, z koniecznością odczekania do końca umowy o lokatę, aby móc bez konsekwencji skorzystać z naszych pieniędzy. Dodatkowo rachunki avista bardzo często oznaczają nic innego, jak konto internetowe, co …Read More »