Kredyty we frankach i co dalej?

W ostatnich latach dużo mówi się o problemach tak zwanych „frankowiczów”, a więc osób, które wzięły lata temu kredyty we frankach, a dziś cierpią z tego powodu na bardzo poważne problemy finansowe. Z czego to wszystko wynika? Jak do tej sytuacji doszło i co można dzisiaj zrobić, by sobie ulżyć? Oto kilka informacji na ten jakże ważny dla wielu Polaków temat związany z finansami.

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, o co w ogóle chodzi z problemami z frankami. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Są osoby, które wzięły kredyty we frankach szwajcarskich – najczęściej o charakterze hipotecznym, na przykład na zakup mieszkania. Kilka lat temu wiązało się z tym sporo profitów – przede wszystkim zaś, szansa na realne obniżenie miesięcznego zobowiązania w porównaniu z kredytem branym w złotówkach. Później jednak przyszedł kryzys finansowy, który rozlał się, mówiąc kolokwialnie na całą Europę, a wraz z nim bardzo wysoka inflacja jak chodzi o franki właśnie. Kurs podskoczył i zaczęły się problemy.
I co dalej z tymi problemami, chciałoby się zapytać. Dziś nie ma jednej jasnej drogi wyjścia, ponieważ, nie da się ukryć, banki nie są w stanie nagle zmienić wszystkim sowim klientom warunków. Można jednak z całą pewnością z bankiem negocjować, próbować kredyt rozłożyć na więcej rat, lub też, jeśli to możliwe, spróbować go przewalutować z powrotem na złotówki, gdyż to również opłacalna rzecz. Jak zatem widać, możliwych do wybrania opcji jest wiele i każdy znajdzie tę najbardziej odpowiednia dla siebie. Trzeba tylko odpowiednio poszukać, by uzyskać odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Co zrobić, żeby zadbać o funkcjonowanie systemów SAP?

    Wybór i zakup odpowiednich systemów SAP to jedno, ale w jaki sposób zatroszczyć się o to, by ich funkcjonowanie było wydajne i wystarczająco skuteczne? Co zrobić, by wybrany system wykorzystać prawidłowo? Bardzo istotne jest jego odpowiednie wdrożenie. Dzisiaj można w tym celu skorzystać z usług specjalistów, którzy zajmują się oferowaniem i wykonywaniem tego rodzaju prac. …Read More »
  • Nowoczesna łazienka – jaką armaturę sanitarną wybrać?

    Kiedy planujemy aranżację łazienki, pierwsze o czym myślimy to kolorystyka i rodzaj materiału wykończeniowego. Niestety często prowadzi to do późniejszych problemów. Trzeba bowiem pamiętać, że dobrze urządzona łazienka to przede wszystkim pomieszczenie funkcjonalne. Trzeba wziąć pod uwagę naszą instalację i wtedy zaprojektować rozmieszczenie armatury sanitarnej. Korzystanie z niej powinno być bowiem wygodne. Warto przemyśleć, co …Read More »
  • Prywatny pediatra w Poznaniu

    Dobry pediatra to skarb. Nie ma znaczenia, czy jest on w ramach państwowej, czy prywatnej opieki zdrowotnej. Ważne, by był specjalista, który doskonale wykorzystuje zdobytą wiedzę, ma rękę do dzieci i wie, jak je skutecznie diagnozować. Tacy specjaliści przyjmują w gabinetach Neomedica, a informacje o nich znaleźć można na stronie: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/pediatria Jak zadbać o małego …Read More »